Hostiles (Vahşiler) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:7.3 (9,733 oy)
Yıl:2017
MPAA:R
Yönetmen:Scott Cooper
Oyuncular:Christian Bale, Rosamund Pike, Ava Cooper, Stella Cooper, David Midthunder
Tür:Macera, Dram, Western
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (7)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Savaş ve şiddetin etkisiyle karakteri sertleşmiş olan ABD süvari subayı Blocker'a, bir Cheyenne savaş şefi ve ailesinin Montana'daki kabile topraklarına geri dönüş yolculuğunda eşlik etme görevi verilir. Blocker hayatı boyunca içinde yaşadığı şiddet dolu hayattan yorgun düşmüş olsa da bu görev onun için oldukça zor olacaktır; zira eşlik ettiği şef yıllar boyunca en büyük düşmanlarından biri olmuş ve birçok arkadaşının hayatını ellerinden almıştır. Ancak kayıplar konusunda şef de en az Blocker kadar payına düşeni almıştır. Tehlikeli topraklardan yola çıkarak, çoğunlukla düşman kabileler, küçük asker grupları ve Cheyenne kabilesinin yaşadığı vahşi ancak etkileyici batıya doğru ilerleyen kafile bu yolda birçok zorlukla karşılaşacaktır. Zorluklar arttıkça, Blocker emirlerini yerine getirirken kendi bağnazlığıyla yüzleşmeye mecbur kalırken, bu yolculuğa bir de ailesinin bir baskında katledildiğine tanıklık eden cesur bir dul kadın da dahil olur...

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Lütfen resimdeki güvenlik kodunu giriniz.
bihemta  - vasat   |10-06-2018 04:00:55
bir western tarzı olarak unchained ya da 12 yıllık esaret gibi bir film bekliyordum. giriş mükemmel ama gelişme ve sonuç sıfırdı. tatsız tuzsuz ve duygusuz vasatın altında bir film. cristian bale için yazık olan bir senaryo.
uzuna   |23-04-2018 19:04:08
Çok sert bir filmdi.

"Dünyada ölümden başkası yalan" dedirtti Candan Erçetin gibi.

İçimizde birbirine zıt iki duygu yaşıyor. Hangisini beslersek o dışarı çıkıyor. Film iki ucu da çok güzel resmetmiş. Karnınıza ağrılar girerek ama duygulanarak ve düşünerek film seyretmek isterseniz tavsiye ederim.

7/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."